З 1 січня 2023 року змінено розмір деяких ставок акцизного податку

Дата: 08.02.2023 09:42

Головне управління ДПС у Черкаській області області інформує, що з 1 січня 2023 року змінено розмір деяких ставок акцизного податку:

- збільшено на 20 % специфічні ставки акцизного податку та мінімального акцизного податкового зобов’язання зі сплати акцизного податку з тютюнових виробів – відповідно до п. 17 підрозд. 5 розділу ХХ Податкового кодексу України.

Передбачено поступове підвищення ставок з 2021 до 2025 року (кожний рік на 20 відсотків).

Такі зміни спрямовані на наближення ставок, встановлених законодавством України, до ставок, визначених у положеннях Директиви ЄС 2011/64/ЄС від 21 червня 2011 року щодо структури і ставок акцизів на тютюнові вироби, та підвищують ціну на підакцизну продукцію.

- збільшена до 10 000 грн за 1 літр ставка акцизного податку на рідини, що використовуються в електронних сигаретах – відповідно до Закону України від 15 березня 2022 року № 2139 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо запровадження диференційованої рентної плати за видобування газу природного».

Норма діє протягом воєнного та/або надзвичайного стану.