Новодмитрівська громада

Черкаська область, Золотоніський район

Оголошення

Повідомлення

про намір отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря

Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг Новодмитрівської сільської ради Золотоніського району Черкаської області» (код  ЄДРПОУ: 43930375); юридична та поштова адреси: 19747, Україна, Золотоніський р-н, Черкаська обл., село Домантове, вулиця Носа Сергія, будинок, 34. Контактний номер телефону: +38 096 92-16-501; Електронна пошта: nd_cnsp_domantove@ukr.net.

Місцезнаходження майданчика: 19747, Черкаська обл., Золотоніський р-н, с. Домантове, вул. Сергія Носа, 34.

Мета отримання дозволу на викиди: отримання дозволу на викиди для новоствореного об’єкту.

Виробнича діяльність, яку здійснює майданчик КУ «ЦНСП Новодмитрівської сільської ради», не підпадає під дію ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля», так як потужність опалювального обладнання в котельні складає менше 50МВт.

Основний вид діяльності підприємства – надання соціальної допомоги без забезпечення проживання для осіб похилого віку та інвалідів. На території майданчику встановлено два котли  для опалювальних потреб, паливо – природний газ.

Під час роботи в атмосферу викидаються забруднюючі речовини (т/рік): оксиди азоту-0,112, оксиди вуглецю-0,33 азоту(1) оксид (N2O)- 0,00014, метан-0,0014. Крім того, вуглецю діоксид – 73,928 т/рік.

Підприємство відноситься до третьої групи об’єктів за складом документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, в залежності від ступеня впливу об’єкта на забруднення атмосферного повітря.

 Відповідно до Наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України №448 від 27.06.2023р. заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва та заходи щодо скорочення викидів не розробляються.

У переліку заходів щодо скорочення викидів забруднюючих речовин при експлуатації майданчику будуть передбачені: Заходи щодо запобігання перевищення встановлених нормативів ГДВ у процесі виробництва; Заходи щодо остаточного припинення діяльності, пов’язаної з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря, та приведення місця діяльності у задовільний стан; Заходи щодо охорони атмосферного повітря при несприятливих метеорологічних умовах.

Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від майданчику не створюють перевищення рівня впливу на атмосферне повітря на межі санітарно-захисної зони та відповідають вимогам Наказу № 309 від 27.06.2006р. та Наказу №177 від 10.05.2002р.

Зауваження громадських організацій та окремих громадян приймаються протягом 30-ти днів з дня публікації до Черкаської обласної військової адміністрації/Черкаської обласної адміністрації за адресою: 18001, Черкаська обл., м. Черкаси, бульв. Шевченка, буд. 185, тел. (0472) 37-22-49, 37-29-15, 36-11-13 srzg@ck.gov.ua.

             Про попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії

у дітей!

        З метою запобігання виникненню водно-нітратної метгемоглобінемії в дітей, урядом України затверджено цілу низку заходів, міністерствам надано конкретні протокольні доручення. Прийнято постанову головного державного санітарного лікаря України від 17.05.2010 року №16 "Про попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей".

Щоб уберегтися від цієї недуги, батьки повинні потурбуватися про те, якої якості питна вода, що вживається сім’єю (це стосується колодязів та індивідуальних свердловин). Для цього необхідно 0,5 л води набрати в чистий скляний посуд та дослідити в лабораторії, яка атестована на визначення хімічних показників, у тому числі, на нітрати в питній воді.

А якщо вміст нітратів у воді перевищує допустимі значення, то необхідно шукати альтернативне джерело води. Вміст нітратів у воді в одному і тому ж селі може бути абсолютно різним у кожному конкретно взятому колодязі.

Необхідно пам’ятати, що нітрати – це досить стійкі хімічні сполуки, які не знищуються шляхом кип’ятіння, відстоювання та після дезінфекції. Їх кількість згодом може тільки збільшуватися. Як альтернативне водопостачання можна використовувати бутильовану воду для пиття та приготування їжі.

Для попередження негативного впливу нітратів на здоров’я населення необхідно:

–       не вживати питну воду із колодязів, каптажів і свердловин, в яких вміст нітратів перевищує нормативні показники;

–       дотримуватися гігієнічних вимог при облаштуванні та експлуатації колодязів. Відповідно до санітарних вимог, колодязі не менше 1 разу на рік необхідно чистити, а саме: відкачувати воду, чистити стінки металевими щітками від нальоту та дно від осаду, з подальшою дезінфекцією. Після чого воду необхідно знову відкачати і користуватися колодязем уже після наступного заповнення;

–       територію поблизу колодязя, каптажа або свердловини утримувати в чистоті та організовувати відведення поверхневого стоку;

–       з обережністю застосовувати у сільському господарстві та приватному секторі мінеральні добрива чи органічні сполуки.

Вживання води з перевищеним вмістом нітратів може стати причиною виникнення метгемоглобінемії у дітей, тобто кисневого голодування (гіпоксії), причиною якого стає не здатність гемоглобіну крові переносити кисень.

Дослідження питної води на вміст нітратів може вберегти ваше здоров’я та ваших діточок і, навіть, ваше життя! Не будьте байдужі, дослідить воду з криниці, якою ви користуєтеся!

Фото без опису

 

 

Про подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану!

12.10.2023 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» (далі- Закон).

Разом з ним, стартувала й кампанія декларування за 2021-2022 роки, яка триватиме до 31 січня 2024 року.

Таким чином, до 31 січня 2024 року публічні службовці повинні подати:

  • щорічні декларації (з будь-якою позначкою) за 2021-2022 звітні періоди;
  • декларацію при звільненні за 2022-2023 роки (якщо обов’язок подання декларації настав до 11.10.2023 включно);
  • декларацію кандидата на посаду за 2021 та 2022 звітні періоди (якщо кінцевий строк їх подання настав у період з 24.02.2022 по 11.10.2023 включно).

Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК) 13.11.2023 опубліковано нові роз’яснення щодо заповнення декларацій, з якими можна ознайомитись за посиланням https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya

Так, у роз’ясненнях систематизовано найпоширеніші питання, які виникають у декларантів під час заповнення декларацій, а також роз’яснено нові положення вказаного Закону.

Якщо виникатимуть питання при заповненні та поданні декларацій, роз’яснення можна отримати:

• в Секторі з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління (каб. 304, тел. +38(022) 67-28-66 ;

• онлайн у Базі знань НАЗК: https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya/

• за телефоном Контакт-центру НАЗК: +38(044) 200–06–94;

• за електронною поштою info@nazk.gov.ua;

• за пошуком у Telegram-каналі НАЗК: https://t.me/NAZK_gov_ua.

Наголошуємо, що несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларування недостовірної інформації, умисне неподання суб’єктом декларування декларації може тягнути за собою дисциплінарну, адміністративну (ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення) або кримінальну відповідальність (ст. 3662, 3663 Кримінального кодексу України).

Фото без опису

 

 

Що треба знати про вибухонебезпечні предмети

Сьогодні, коли Україна є однією із найзабрудненіших вибухонебезпечними предметами країн у світі, а через активні бойові дії у різних частинах країни зростає небезпека від мін для нашого життя, важливо говорити про мінну небезпеку.

Адже знання про те, як виглядають небезпечні предмети та алгоритм дій при їх виявленні, інформація про визначення небезпечних місць та життєві приклади – дають більшу впевненість, що населення мінімізує ризики при зіткненні з вибухонебезпечними предметами.

https://rada.info/upload/users_files/26323373/ebbf6436711b8008c9485b1af171c4ee.docx

 

Комітет проводить аналіз ефективності Закону України «Про ринок природного газу»

Просимо заповнити опитувальники


Комітет Верховної Ради України з питань енергетики та житловокомунальних послуг (далі – Комітет) розпочав роботу з аналізу ефективності та
реалізації Закону України «Про ринок природного газу» від 9 квітня 2015 року №329-VIII (далі – Закон).

 


           Метою даного аналізу є дослідження ефективності, виконання та впливу норм Закону на функціонування ринку природного газу, діяльність суб’єктів ринку природного газу та якість надання послуг з постачання природного газу споживачам.

       З огляду на необхідність забезпечити енергетичну безпеку та належне
функціонування ринку природного ринку, досягти високого рівня конкуренції та високого рівня якісного захисту прав споживачів природного газу Комітет має на меті дослідити наступні питання.


          Якою мірою запроваджена свого часу реформа ринку природного газу досягла мети щодо забезпечення ефективного функціонування ринку природного газу, фінансової стабільності на ринку природного газу, належного захисту прав споживачів та безпеки постачання природного газу та сприяла євроінтеграційним прагненням України?

        Наскільки ефективними виявилося впровадження та виконання заходів,
передбачених Законом для досягнення енергетичної безпеки?
Наскільки ефективним є на
сьогодні державне регулювання діяльності суб’єктів ринку природного газу?

        Для проведення належного аналізу Комітету потрібно зібрати інформацію і доказову базу за допомогою осіб та організацій, які володіють відповідними знаннями, професійною компетентністю чи досвідом.

Відповідаючи на цей запит, ви отримуєте можливість поділитися своїм досвідом, висловити свою експертну думку та допомогти Комітету краще з’ясувати, чи позначилися (і як саме) передбачені Законом заходи на ситуацію, яка склалася на сьогодні на ринку природного газу.


     Для надання відповіді на запит вам необхідно заповнити Google форму за
посиланнями відповідно до вашої категорії:
1. Анкета для опитування суб’єктів ринку природного газу, органів управління, регулювання та контролю: https://forms.gle/CpUHEA3Rwte72Pnn7

2. Анкета для опитування побутових споживачів:
https://forms.gle/diXACosqJwoMMntT6

 

3. Анкета для опитування непобутових споживачів:
https://forms.gle/X22yw32ftb5Sxxsr8

 

      Комітет звертається із проханням заповнити відповідну форму до 15 січня 2024 року (включно).

      Комітет звертається до Вас із проханням, надаючи відповіді, зазначити наступну інформацію.

       У гугл-формі опитувальника для побутових споживачів містяться запитання щодо імені, віку, статі, освіти, місця проживання тощо. Ви можете попросити про забезпечення конфіденційності ваших персональних даних (про це буде питання в формі запиту). Якщо ви не проситимете про забезпечення конфіденційності то ваше ім’я буде оприлюднено в переліку осіб/організацій, які надавали інформацію й, доклали зусиль до роботи Комітету (але без прив’язки особи/організації до конкретної відповіді).

     У гугл-формі опитувальника для непобутових споживачів містяться запитання щодо назви організації. Ви можете попросити про забезпечення конфіденційності ваших персональних даних. Якщо ви не проситимете про забезпечення конфіденційності, то ваше ім’я чи назву вашої організації буде оприлюднено в переліку осіб/організацій, які надавали інформацію й доклали зусиль до роботи Комітету (але без прив’язки особи/організації до конкретної відповіді).

У гугл-формі опитувальника для суб’єктів ринку природного газу, органів
управління, регулювання та контролю містяться запитання щодо назви, імені та посади представника тощо. Ви можете попросити про забезпечення конфіденційності (про це буде питання в формі запиту). Якщо ви не проситимете про забезпечення конфіденційності, то назву органу, який Ви представляєте, буде оприлюднено в переліку осіб/організацій, які надавали інформацію й доклали зусиль до роботи Комітету (але без прив’язки особи/організації до конкретної відповіді).


На підставі проведеного аналізу, у разі виявлення неефективності чи
недостатньої ефективності окремих норм Закону, Комітет буде ініціювати
внесення змін до законодавства щодо посилення ефективності функціонування
ринку природного газу, рівності суб’єктів ринку природного газу та належного захисту прав споживачів даної сфери.


 

 

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО НАМІР ОТРИМАТИ ДОЗВІЛ НА ВИКИДИ

Повне та скорочене найменування суб’єкта господарювання: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ПЕТРОЛ КОНТРАКТ» (ТОВ «ПЕТРОЛ КОНТРАКТ»).

Ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ: 44800308.

Місцезнаходження суб’єкта господарювання, контактний номер телефону, адресу електронної пошти суб’єкта господарювання: 43023, Волинська область, Луцький р-н, місто Луцьк, вул. Єршова, будинок 1, тел. (067) 691-31-17, e-mail: volodymyr.mura@wog.ua

Місцезнаходження об’єкта/промислового майданчика: 19734, Черкаська область, Золотоніський район, с/р Новодмитрівська, а/д Н-08 Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя (через Кременчук)-Маріуполь км 108+612 – км 108+730.

Мета отримання дозволу на викиди: Дозвіл на викиди оформлюється у зв’язку зі закінченням терміну дії попереднього дозволу.

Відомості про наявність висновку з оцінки впливу на довкілля: відповідно Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», дана планована діяльність не підпадає під категорії видів планованої діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля і підлягають оцінці впливу на довкілля.

Загальний опис об’єкта (опис виробництв та технологічного устаткування): джерелами впливу на стан атмосферного повітря є :підземні та наземні резервуари зберігання бензину, дизельного пального та СВГ, ПРК заправки автотранспорта, дизель-генератор.

Відомості щодо видів та обсягів викидів: Оксид вуглецю 0,003066 т/рік, Вуглецю діоксид 0,756349 т/рік, Метан 0,000031 т/рік, Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок (мікрочастинки та волокна ) 0,000492 т/рік, Оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NО2])         0,003427 т/рік, Азоту(1) оксид (N2O) 0,000026 т/рік, Діоксид сірки 0,001149 т/рік Сірководень     0,000127 т/рік, Бутан 0,328060 т/рік, Вуглеводні насичені С12-С19 (розчинник РПК-26611 і ін.) у перерахунку на сумарний органічний вуглець 0,418806 т/рік, Пропан 0,218780 т/рік, Бензол 0,001659 т/рік, Ксилол 0,001092 т/рік, Толуол 0,001584     т/рік.

Заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва, що виконані або/та які потребують виконання, перелік заходів щодо скорочення викидів, що виконані або/та які потребують виконання, дотримання виконання природоохоронних заходів щодо скорочення викидів: не передбачається.

Відповідність пропозицій щодо дозволених обсягів викидів законодавству: Обсяги видів забруднюючих речовин не перевищують затверджені граничнодопустимі нормативи викидів, а викиди, які не підлягають регулюванню та за якими не здійснюється державний облік, не перевищують гігієнічних нормативів.

Зауваження та пропозиції просимо надсилати в місячний термін до Черкаської обласної військової адміністрації за адресою: 18001, Черкаська обл., м. Черкаси, бульв. Шевченка, 185, тел. (0472) 372249, 372915, srzg@ck.gov.ua , Управління екології та природних ресурсів Черкаської ОДА 38715482@ck.gov.ua

 

https://rada.info/upload/users_files/26323373/b907e5453471e2a220bffbd627aff493.pdf

 

Як підготувати будинок до опалювального сезону

                         Як підготувати квартиру до опалювального сезону

 

Фото без опису

 

 

24 Червня, 2024 р., 15:40
25-го червня 2024 року, о 10 годині в Державному аграрному реєстрі розпочнеться прийом заявок на окрему бюджетну субсидію у розмірі 4 тис. грн на 1 га оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення для виробників сільськогосподарської продукції, що мають у власності та/або користуванні до 120 га земель сільськогосподарського призначення.
19 Червня, 2024 р., 15:29
Повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості щодо розташування обладнання базової станції мережі ПрАТ„КИЇВСТАР” за адресою: c.Подільське вул.Шевченка 66, з метою забезпечення якісним, надійним та доступним мобільним зв’язком відповідного адміністративного району.
19 Червня, 2024 р., 14:56
Повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості щодо розташування обладнання базової станції мережі ПрАТ„КИЇВСТАР” за адресою: c.Ковтуни (49.763743, 32.068651), з метою забезпечення якісним, надійним та доступним мобільним зв’язком відповідного адміністративного району.
19 Червня, 2024 р., 14:53
Повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості щодо розташування обладнання базової станції мережі ПрАТ„КИЇВСТАР” за адресою: c.Скориківка (49.814809, 32.081307), з метою забезпечення якісним, надійним та доступним мобільним зв’язком відповідного адміністративного району.
31 Травня, 2024 р., 10:16
Рішення про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель частини Новодмитрівської сільської територіальної громади с.Вільхи, с.Холодне,с.Ковтуни,с.Мицалівка, с.Скориківка с.Львівка
06 Травня, 2024 р., 14:35
За період з 26 квітня по 02 травня 2024 року, порівняно з попереднім тижнем, рівень захворюваності по району знизився на 33,1% (по області – ріст  на 2,2 %); епідемічний поріг не  перевищено  .
06 Травня, 2024 р., 14:33
Програма побудови суспільства Відкрита демократія
30 Квітня, 2024 р., 10:20
Рішенням сесії обласної ради від 22.12.2023 № 22-6/VIII затверджено  Програму підтримки розвитку сільськогосподарських кооперативів та сімейних фермерських господарств у Черкаській області на період до 2027 року.
25 Квітня, 2024 р., 08:40
22.04.2024 р. Управлінням екології та природних ресурсів Черкаської ОДА видано висновок з оцінки впливу на довкілля для ТОВ "Резіліенс" планованої діяльності "Промислова розробка Дібрівської ділянки піску в Золотоніському районі Черкаської області"(реєстраційний номер справи в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля 5259).

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь