Новодмитрівська громада

Черкаська область, Золотоніський район

Протидія домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерно-зумовленому насильству

26 Червня, 2024 р., 11:35
 Після того, як людина постраждала від насильства, процес перебудови стосунків може бути дуже складним і тривожним. Особливо це стосується інтимних стосунків, таких як сімейні, партнерські або дружні. Насильство може створити глибокі порушення довіри, безпеки та самооцінки. Складність полягає в тому, що жодні добровільні стосунки чи шлюб не починаються з побиття та принижень. Ситуація домашнього насильства – це тривалий шлях нормалізації насильства. Поступово, крок за кроком, відбувається підміна понять. Схильність до контролю, патологічні ревнощі і обмеження в спілкуванні подаються як палка любов та турбування. Насильство входить в сім’ю на трьох китах: стирання кордонів, ізоляція та знищення самооцінки. Ці процеси тісно пов'язані, не існують окремо і повністю спотворюють уявлення про здорові стосунки. Ці три речі досить швидко перетворюють людину на ту, що не має куди йти, не має фінансів, ізольована в спілкуванні, зі зруйнованою соціальною підтримкою та самооцінкою, яка вірить, що вона винна в тому, що відбувається і виходу немає. Найдовше постраждала позбувається ілюзії, що їй «здається», що треба трохи постаратись, змінитись самій під вимоги партнера, що «він зміниться, він просто не розуміє». Після таких підступних і руйнівних стосунків залишаються застиглі поведінкові та емоційні реакції, коли ситуація та люди змінюються, а реакції ні. На жаль, якщо не працювати над відновленням себе, то наступні стосунки також не дадуть радощів. Ось кілька кроків, які допоможуть у процесі перебудови відносин після насильства. Чи будуть вони новими, чи ті, в яких кривдник послідовно діями виявив бажання змінити свою поведінку.
11 Березня, 2024 р., 09:10
До Міжнародного жіночого дня ГО #stop_sexтинг нагадує про основні загрози для дівчат в інтернеті. Кожна дитина, яка має необмежений доступ до пристроїв з підключенням до інтернету, знаходиться в зоні ризику. Дорослі мають розуміти, що мова йде не лише про неконтрольований час онлайн, дезінформацію та надмірну увагу до трендів соцмереж. Сексуальне насильство є не тільки в офлайн-реальності, але й в інтернеті. 
14 Лютого, 2024 р., 16:33
Помічаєте, що подруга намагається приховати синці? Бачите на вулиці бабусю-сусідку, яка жебракує попри те, що точно отримує пенсію? Регулярно чуєте за стіною крики та плач дитини? Можливо, ви стали свідком домашнього насильства. Як чинити у такому разі, аби допомогти постраждалій/-ому та не зазнати кривди при цьому? 📌Насамперед варто розсудливо оцінити ситуацію: яке саме насильство відбувається, чи є необхідність термінового втручання, як поводиться кривдник/-ця. Обов'язково спершу подбайте про власну безпеку й безпеку тих, хто поруч. 📌Зафіксуйте побачене на фото чи відео, якщо це безпечно. Такі матеріали допоможуть і в поліції, й у разі, якщо постраждала/-ий вирішить звернутися до суду. 📌Наступний крок - виклик необхідних служб. Викличте поліцію або швидку допомогу. Якщо потрібно зателефонуйте близькій людині постраждалої/-го, на яку ви зачекаєте разом у безпечному місці. Ви також можете порадити зателефонувати до мобільних бригад соціально-психологічної допомоги або на Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства за номером телефону: 116-123.  В громаді можна звернутися до:  - старости вашого округу; - КУ "Центр надання соціальних послуг Новодмитрівської сільської ради"; - відділення "Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі". 📌І головне - виявіть небайдужість. Не проходьте повз, якщо бачите насильство. Навіть якщо постраждала/-ий не одразу вирішить вийти із аб'юзивних стосунків. Не мовчіть та не відводьте погляд. Іноді запитання: «Вам допомогти?» може врятувати життя.
18 Січня, 2024 р., 08:54
Питання отримання послуг та захисту своїх прав для постраждалих від домашнього насильства передбачені у Законі України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».
28 Грудня, 2023 р., 08:29
ВІДПОВІДАЛЬНІ ОСОБИ У СФЕРІ ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЇ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ:

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь